Vyhledávání


Tobiášův vrch 4.9.2010

11.09.2010 18:32

Občanské sdružení Klub přátel rozhleden letošní rok "adoptovalo" několik let uzavřený vysílač mobilního operátora Telefónica O2 s vyhlídkovou plošinou ve 26 metrech nad zemí. Dobrovolníci z celé republiky tak zajišťují provoz vyhlídky již na druhé (loni se podobným způsobem zpřístupnil vysílač na Kozinci) typizované konstrukci, o kterou neměl nikdo z místních organizací zájem.

A tak radost z výhledů přivedla i mě, jednu zářijovou sobotu, za "kasu" rozhledny na Tobiášově vrchu. Umožnil-li mi to nezájem turistů, využil jsem situace a vystoupal po 137 schodech na vrchol. Během pětihodinové otevírací doby se mi to ovšem podařilo pouze třikrát, jelikož slunné počasí přilákalo na ochoz věže celkem 35 návštevníků. Množství prodaných vstupenek, stejně jako příznivé dohledové podmínky, pro mě byly příjemným překvapením. O radost z pohledu na nedalekou kapli nad Petrohradem, překrásnou dominantu kostelního vrchu v Kryrech nebo pás Českého středohoří jsem se rád podělil s ostatními a přitom jsem si tak trochu připadal jako "pán" rozhledny.

Cestou do Jesenice jsem navštívil ještě rozhlednu na Mackově hoře u Nového Strašecí a navečer alespoň vyfotil, bohužel již uzavřenou, Schillerovu rozhlednu v Kryrech.

Za umožnění služby děkuji Klubu přátel rozhleden, byla to pro mě pocta.

Pamětní razítka: zde