Vyhledávání


Kozlovský vrch a Vojtěchovská rozhledna 19.9.2010

26.09.2010 20:03

Na návštěvu nedalekého Kozlovského vrchu jsem si doposud nenašel čas, proto jsem s povděkem využil volné něděle na konci září a vyrazil po železnici do České Třebové.

Akci jsem neměl předem naplánovanou a teprve ve vlaku s jízdním řádem v ruce jsem se rozhodoval, kam vlastně pojedu. Ač mě výstup na typizovanou konstrukci mobilního operátora zrovna příliš nelákal, všechny ostatní faktory byly pro. Jedním z nich bylo i spojení. A povedlo se! Vzdálenost 85 km z výchozí stanice do České Třebové jsem totiž bleskově překonal za 66 minut i s nákupem jízdenky v Pardubicích. Vlastně se mi vydařil celý den, bylo nádherné počasí s dobrou viditelností (až k Pradědu), na chatě Maxe Švabinského čepovali vynikající Prazdroj a časově mi vše vycházelo tak skvělě, že jsem ještě stihl "otočku" u nové rozhledny ve Vojtěchově.

Nekonečným výhledům z Vojtěchovské věže z kovu, kamene a dřeva jsem příliš nevěřil. Předem jsem si ji zařadil do škatulky staveb, které mají především přilákat do obce turisty...nebo myslíte, že je možné vidět z Hlinska do Pardubic? Ale ano, je to možné, věž totiž podobně jako nedaleká Boika dokonale využívá svou polohu vůči Polabské nížině. Spatřil lze mimojiné komín chvaletické elektrárny, Chrudim, Kunětickou horu, Andrlův chlum, Suchý vrch nebo Králický Sněžník. Rozhledna má zatím vynikající návštěvnost, není divu, má elegantní vzhled a z vyhlídkové plošiny se je na co dívat!

Pamětní razítka: zde