Vyhledávání


Ještědsko květen 2013

03.05.2013 19:18

Středa:

Po necelých šesti měsících vydala se znovu malá rodina na velkou cestu. Vzhledem k tomu, že nejvyššího vrcholu Ještědského hřbetu mělo být tentokráte dosaženo osobním vozem, zdál se tento úkol již předem odsouzen ke krachu. Nicméně katastrofické scénáře zůstaly nenaplněny a naše, přeci jen už starší, auto zdolalo náročné stoupání s nečekanou lehkostí. Příčiny úspěchu hledejme v kondičním tréninku k Rašovce a nezdravé sebedůvěře řidiče.

Čtvrtek:

Program: Lanovkou dolů, tramvají číslo 3 z Horního Hanychova do Lidových sadů, údolí Bílých tygrů, Liberecká výšina, Dinosauriáda, tramvají číslo 3 z Šaldova náměstí do Horního Hanychova, lanovkou nahoru. Účast: 2  x dítě (Jáchymek a tatínek), 1 x dospělý (maminka). Čas: 9:00 - 17:00.

Pátek:

Smířeni s tím, že výhledy daleké nebudou nám nad Libercem souzeny snad nikdy, spustily jsme plechy dolů k Nise. Zastávkou stalo se nám až výstavní sídlo rodu Rohanů, v jehož parku nalézt je možné věž vodárenskou, jejíž nádrž krakorce nesou. Pak už jen domů přes Jizeru, Cidlinu a Labe nechali jsme se nést. Velké poděkování babičce, která nám doma hlídala malotygra.

Pamětní razítka: zde