Vyhledávání


Děčínsko březen 2013

20.03.2013 13:43

Co by pasivní jedinec, jinak aktivního občanského sdružení, považuji za základní minimum, účastnit se alespoň jeho valné hromady. Zvláště, pokud se místem našeho setkání stalo město Děčín. Město, v jehož okolí stojí spousta krásných vyhlídek a vyhlídkových věží, které by milovník výhledů mohl navštěvovat stále.

Naše nejsevernější rozhledna Tanečnice, stojí na druhém nejvyšším bodě šluknovského výběžku. Na vrchol kopce vysokého 598 metrů jsem v minulosti vystoupal již dvakrát, ale bohužel počasí mi tekrát nepřálo. O to větší bylo mé nadšení, když mě nedělní časné ráno uvítalo blankytně modrým nebem bez mráčku. Ač bylo na ochozu zděné krasavice hodně větrno, krásné zimní výhledy nešlo oželet.

Ještě o rok starší je vyhlídková věž na Hrádku u Varnsdorfu, veřejnosti byla poprvé otevřena v roce 1904. Ani tady jsem nebyl prvně, ale prostředí, které jsem navštívil v roce 2007 jsem si už dobře nepamatoval. Z kryté vyhlídky nad společenskými sály, kde právě končila výstava historických kočárků, jsem mimo tradičního pátrání po okolních rozhlednách, hledal i budovu bývalé varnsdorfské cihelny.

Místo, kde vyhaslé pece v roce 2008 nahradily technologie na výrobu piva...o fous lepšího.

Fotografie naleznete zde, pamětní razítka zde.